Parametry geometryczne terenu

Raport przedstawia podstawowe parametry geometryczne dla wybranej działki obliczone na podstawie współrzędnych geograficznych punktów granicznych. Wspomniane dane to m.in. obwód działki, powierzchnia działki, współczynnik kształtu i klasa kształtu działki.

Dodatkowo w tabeli zaprezentowano współrzędne geograficzne poszczególnych punktów granicznych oraz odległości pomiędzy nimi.

Dlaczego to jest ważne?

  • informacja o powierzchni działki oraz jej szerokości czy głębokości daje nam możliwość oceny, czy dana nieruchomość spełni nasze oczekiwania inwestycyjne,
  • minimalna wielkość działki budowlanej jest niekiedy określana w MPZP i wynosi 300 m2 (można też spotkać się z innymi zapisami prawa miejscowego),
  • współczynnik kształtu pozwala określić wartość działki, im bliższy 1, tym bardziej proporcjonalna działka, a przez to jej wartość jest wyższa.

Dowiedz się więcej

Nasi eksperci codziennie analizują setki tematów i dzielą się swoimi przemyśleniami z czytelnikami na Blogu Dzialki360.pl.

Potrzebujesz pełnej informacji o wybranej działce?

Wyszukaj działkę i wygeneruj raport. Analiza Twojej działki pod kątem ponad 20 tematów. W większości przypadków Raport o Działce gotowy jest w 5 minut.

  • Szczegółowe opracowanie ponad 20 tematów w kontekście wybranych przez Ciebie działek.
  • Raport dostarczany na Twój adres email w przyjaznej formie dokumentu PDF
  • Link do Interaktywnej Mapy 3D dostępnej online dla wybranych przez Ciebie działek.
Service Details Content Image