Blog

Zdobywaj wiedzę i poznawaj opinie ekspertów. Przeglądaj najnowsze informacje dotyczące analizy terenu, systemów informacji przestrzennej, geodezji, kartografii oraz podatków. Nasi eksperci codziennie analizują setki tematów i dzielą się swoimi przemyśleniami z czytelnikami. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w branży.

Blog Thumbnail Image
Obiekty użyteczności publicznej

Analiza zasięgu czasu dojścia i dojazdu wokół wybranej działki

6/12/2024

Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu i w ciągu kilku minut możesz zrobić zakupy spożywcze, odebrać dziecko ze szkoły czy wpaść na poranną kawę do ulubionej kawiarni. A może w zaledwie kwadrans dotrzesz do parku na jogging lub do biura, unikając porannych korków? Analiza zasięgu czasu dojścia i dojazdu wokół wybranej działki to coś więcej niż tylko liczby i mapy. W tym artykule wyjaśniamy, jak w praktyce sprawdzić te informacje w naszym Raporcie o Działce.

Czytaj więcej
Blog Thumbnail Image
Zagadnienia formalno-prawne

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - jak uzyskać?

5/31/2024

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu to kluczowy dokument umożliwiający rozpoczęcie procesu inwestycyjnego na obszarach, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W niniejszym artykule przedstawimy, jak krok po kroku ją uzyskać oraz o czym należy wiedzieć, przystępując do tego procesu.

Czytaj więcej
Blog Thumbnail Image
Zagrożenia i uciążliwości

Potencjalnie uciążliwe miejsca i obiekty w sąsiedztwie działki

5/20/2024

Szukając idealnej działki pod inwestycję budowlaną, bierzesz pod uwagę różne kwestie. Analizujesz jej lokalizację, kształt i topografię, skrupulatnie przeglądasz urzędowe dokumenty, rozmawiasz z potencjalnymi sąsiadami i oczywiście oceniasz walory otoczenia. Wiesz przecież, że wpłyną one nie tylko na komfort mieszkańców, ale też wartość nieruchomości. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy, jakie miejsca i obiekty są uznawane za potencjalnie uciążliwe, jak duży obszar warto sprawdzić pod tym kątem oraz o czym jeszcze należy pamiętać na etapie przedzakupowym.

Czytaj więcej
Blog Thumbnail Image
Zagadnienia formalno-prawne

Lokalizacja elektrowni wiatrowych a budowa domu: strefy wyłączone, ważne pojęcia i odległości

4/29/2024

Szerokie pola, błękitne niebo i gigantyczne turbiny wiatrowe - zapewne nieraz natknąłeś się na podobny widok podczas podróży po Polsce. Załóżmy, że z jakiegoś powodu chcesz kupić działkę w takich okolicach. Zanim to zrobisz, musisz dokładnie przeanalizować ewentualne ograniczenia formalnoprawne dotyczące inwestycji. W tym artykule wyjaśniamy, z czym wiążą się strefy wyłączone wokół turbin wiatrowych, w jakiej odległości od elektrowni wiatrowej można wybudować dom oraz jak zweryfikować wszystkie te informacje… bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej
About Image
Na mapie interaktywnej 3D + Dokument PDF

Pobierz Raport o Działce.

Raport o Terenie,  pozwala na przeglądanie szczegółowych informacji dotyczących nieruchomości na interaktywnej mapie 3D. Dzięki temu możesz łatwo i szybko przeanalizować nieruchomość oraz jej otoczenie. Oprócz tego, masz możliwość pobrania raportu w formacie PDF, dzięki czemu możesz mieć dostęp do niego w każdej chwili i przeglądać go offline.

Interaktywna mapa 3D online. Przybliżaj, oddalaj, przeglądaj interesujące Cię warstwy tematyczne wraz ze szczegółowymi informacjami.

Dokument w formacie PDF offline. Przeglądaj mapy ze szczegółowymi opisami podzielonymi na działy tematyczne. Zapisz na dysku i miej go zawsze pod ręką w wersji offline.

Wyszukaj działkę