Zagrożenie powodziowe

Raport przedstawia informacje odnośnie obszarów zagrożonych powodzią zarówno w różnych scenariuszach prawdopodobieństwa jej wystąpienia (raz na 10, 100 czy 500 lat), jak i w sytuacji przerwania wału przeciwpowodziowego. Analiza obejmuje wybraną działkę oraz teren w odległości 500 m od jej granic.

Dlaczego to jest ważne?

  • jeżeli działka zlokalizowana jest na terenie zalewowym jej zabudowa często jest możliwa (o ile dokumenty planistyczne jej nie zakazują), ale trzeba liczyć się z ryzykiem konkretnych strat materialnych w przypadku wystąpienia powodzi,
  • w przypadku negocjacji kupna działki znajdującej się na terenie zalewowym można użyć tej informacji jako argumentu do zbicia ceny,
  • ubezpieczenie nieruchomości znajdującej się na terenie zalewowym może być problematyczne i często droższe, a w razie wystąpienia powodzi towarzystwo ubezpieczeniowe może robić problemy przy wypłacie odszkodowania.

Dowiedz się więcej

Nasi eksperci codziennie analizują setki tematów i dzielą się swoimi przemyśleniami z czytelnikami na Blogu Dzialki360.pl.

Potrzebujesz pełnej informacji o wybranej działce?

Wyszukaj działkę i wygeneruj raport. Analiza Twojej działki pod kątem ponad 20 tematów. W większości przypadków Raport o Działce gotowy jest w 5 minut.

  • Szczegółowe opracowanie ponad 20 tematów w kontekście wybranych przez Ciebie działek.
  • Raport dostarczany na Twój adres email w przyjaznej formie dokumentu PDF
  • Link do Interaktywnej Mapy 3D dostępnej online dla wybranych przez Ciebie działek.
Service Details Content Image